Maxime Forest

Maxime’as Forestas

@ Sciences Po (OFCE)

Maxime’as Forestas turi lyginamosios politikos daktaro laipsnį ir Vidurio Europos regiono studijų magistro laipsnį, įgytą Paryžiaus Sciences Po universitete. Šiuo metu jis dėsto lyčių, politikos ir avangardo temas Vidurio ir Rytų Europoje bei koordinuoja magistrantūros projektus Sciences Po miesto mokykloje.

Jo moksliniai interesai apima platų spektrą klausimų, įskaitant lyčių europeizaciją, lytis ir neliberalizmą bei į lyčių lygybę įtraukiančius miestus. Jis sukūrė daugiadisciplininę praktiką socialinių mokslų ir dizaino sankirtoje. Ją išsiugdė dirbdamas konsultantu Belgijoje įsikūrusioje dizaino studijoje ir dalyvaudamas ES ir nacionaliniu lygmeniu finansuojamuose projektuose, skirtuose erdvių, paslaugų ir politikos dizainui.

2016 m. kartu su Laura Serra įkūrė galeriją „Kolektiv Cité Radieuse“, skirtą dizaino ir vizualiųjų menų santykiui su XX a. architektūra tyrinėti. 2018 m. galerija pradėjo parodų ir renginių ciklą „Living the Modernist City“. Šiame cikle dalyvauja dizaineriai ir menininkai iš Lenkijos, Čekijos ir Ukrainos. 2020 m., dalyvaudama 13-ojoje Manifestos meno bienalėje, „Kolektiv“ atidarė trečiąją šiuolaikinės architektūros ir urbanistinių klausimų erdvę į UNESCO sąrašą įtrauktame Le Corbusier būsto padalinyje Marselyje. 

Kolektyvas ir toliau plečia bendradarbiavimą su tarptautinėmis institucijomis, tarp jų: Vilniaus ŠMC, Adomo Mickevičiaus institutu, Le Corbusier fondu, Londono galerija „Isokon“, Slovakijos dizaino centru, Štutgarto muziejumi „Weissenhof“, Estijos dizaino namais ar Charkovo miesto formų centru.