Jorge Otero-Pailos

Jorge Otero-Pailos

@ Kolumbijos universitetas

Jorge Otero-Pailos (amerikietis, g. Ispanijoje) – Niujorke gyvenantis menininkas, architektas ir paveldosaugininkas. Jis geriausiai žinomas dėl monumentalių istorinių pastatų liejinių. J. Otero-Pailosas, remdamasis savo formaliu architektūros išsilavinimu, kuria meno kūrinius, kuriuose nagrinėjamos atminties, istorijos ir pereinamojo laikotarpio temos. Jis kviečia žiūrovą į paminklus žvelgti kaip į galingus kultūrinių ryšių, klausimų ir supratimo skatintojus. Jorge pasitelkia materialius mūsų modernybės likučius – įskaitant atmosferos dulkes, vandens kelius, prakaito ir kūno garsų pėdsakus, žemėlapius ir net ambasadų apsaugines tvoras, kad nematomas jų reikšmes paverstų matomomis. Pažymėtina, kad savo kūrybiniame procese jis taiko eksperimentinius konservavimo valymo metodus, skirtus paminkliniams pastatams restauruoti, taip pat rekonstrukcijos metodikas.  

Jo konkrečiai vietai skirta serija „Dulkių etika“ – tai tęstinis, dešimtmetį trunkantis tyrimas, atliekamas valant dulkes ir taršos likučius nuo tokių paminklų kaip Dožų rūmai Venecijoje, Vestminsterio salė Parlamento rūmuose Londone, Senoji JAV monetų kalykla San Franciske ir Trajano kolona Viktorijos ir Alberto muziejuje Londone. Naujausi jo projektai apima ore esančių dulkių išsaugojimą atmosferoje („Far Above“, Kornelio universitetas, Itakė), buvusios JAV ambasados Osle apsauginės tvoros perimetro išsaugojimą, paverčiant ją skulptūromis („American Fence“, Oslas, Norvegija), ir lankytojų kūnų panardinimą į garsinį kraštovaizdį, sukomponuotą kartu su pagrindiniais Niujorko valstijos vandens telkiniais istoriniame Lyndhurst Estate plaukimo baseine („Watershed Moment“, Tarrytown, NY). 

Autoriaus kūrinių kolekcijos: Jeilio britų meno centras, Niu Heivenas; SFMoMA, San Franciskas; Londono muziejus; Ulsterio muziejus, Belfastas, Šiaurės Airija; Whitworth, Mančesteris; Glynn Vivian meno galerija, Svonsis; Kelvingrove/The People’s Palace, Glazgas; Thyssen-Bornemisza Art Contemporary, Viena; Museion: Šiuolaikinio meno muziejus Bolcane, Italija. 

Parodos: Watershed Moment, Lyndhurst Mansion (2020/2021); Far Above, Cornell University’s School of Architecture (2019); Répétiteur, New York City Center, Niujorkas (2018/2019); Čikagos architektūros bienalė (2017/2018); The Ethics of Dust: Westminster Hall, Artangel, Londonas (2016 m.); Space-Time, Keller Gallery, Masačusetso technologijos institutas (2014 m.); Making Worlds, Venecijos meno bienalė, Italija (2009 m.); An Olfactory Reconstruction of Philip Johnson’s Glass House, New Canaan, CT (2008 m.). 

Otero-Pailos yra 2021–2022 m. Amerikos akademijos Romoje Roy’aus Lichtensteino vizualiųjų menų rezidencijos laureatas. Jis taip pat yra Kolumbijos universiteto Niujorko aukštosios architektūros mokyklos direktorius ir istorijos išsaugojimo profesorius. Jis studijavo architektūrą Kornelio universitete ir įgijo architektūros daktaro laipsnį M.I.T..