Hugo Herrera Tobon

Hugo Herrera Tobónas

@ Dizaineris/kuratorius

Hugo Herrera Tobón – Kolumbijoje gimęs, Ispanijos pilietybę turintis, Madride ir Amsterdame gyvenantis dizaineris, kuratorius ir komunikacijos specialistas. Hugo yra gyvenęs ne tik Kolumbijoje, Ispanijoje, Nyderlanduose, bet ir JAV, Mongolijoje, Graikijoje, Pusiaujo Gvinėjoje, Portugalijoje bei Lietuvoje. Jo klajokliška studija specializuojasi kultūrinėje ir leidybinėje produkcijoje, kuri yra sankirtoje tarp dizaino, komunikacijos ir menų. Kultūrinis identitetas, meistriškumas ir švelnios politinės vizualinės komunikacijos bei tipografijos galios yra jo meninės kūrybos ir vizualinio diskurso pagrindas.

Hugo dizaino portfolio apima leidinius ir meninius projektus. Jis yra dirbęs su tokioms institucijoms kaip Kolumbijos nacionalinis universitetas, Radboud universitetas Nijmegene, Amsterdamo miestas, Nyderlandų paviljonas Venecijos bienalėje, Diuseldorfo taikomųjų mokslų universitetas ir Rietveldo akademija Amsterdame. Amsterdame jo darbai buvo eksponuojami „Mediamatic“ ir „De Appel“ menų centre.

Hugo taip pat yra Annelys de Vet įkurtos rizomatinės leidybos iniciatyvos „Subjective Editions“, kuri kuria iš apačios į viršų nukreiptus angažuotus žemėlapių leidinius, kuratorius ir redaktorius. 2015 m. jis išleido „Subjektyvųjį Kolumbijos atlasą“, o 2019 m. – „Subjektyvųjį Garliavos rajonų atlasą“. Jis yra „Kaunas 2022 – Europos kultūros sostinė“ kviestinis menininkas ir kuratorius. 2022 m. jis kuravo parodą ir sausio mėn. išleido knygą „Subjektyvusis Kauno atlasas – šiuolaikinės modernizmo perspektyvos“. Šiuo metu gyvena tarp Madrido ir Amsterdamo.

Daugiau apie autorių ir jo projektus: hugoherreratobon.com | subjectiveeditions.org