(Grupė pilna!) Parodos atidarymas: „Interpretuotas Kauno modernizmas“

„Modernizmo interpretavimas – dizainas ir vizualieji menai“ – tai metus trunkęs projektas, įgyvendintas Kaunas 2022 užsakymu kartu su Laura Serra ir Maxime Forest, organizacijos ir galerijos „Kolektiv Cité Radieuse“, įsikūrusios į UNESCO sąrašą įtrauktame Le Corbusier gyvenamajame daugiabutyje, Marselyje, įkūrėjais. Šių disciplinų santykiui su XX amžiaus architektūra atsidavusi „Kolektiv“ komanda pakvietė keturis tarptautinius svečius iš Čekijos, Lenkijos ir Ukrainos pasidalinti įkvepiančia modernizmo architektūros interpretavimo praktika su Lietuvos architektais, dizaineriais ir menininkais. Atviro kvietimo būdu atrinkti dalyviai buvo skatinami praplėsti savo žinias ir praktikas 2021 m. spalį vykusios kolektyvinės rezidencijos metu.

Remiantis interaktyviu dizaino dirbtuvių procesu dalyviai kūrė savas, autentiškas Kauno tarpukario ir pokario modernizmo architektūros interpretacijas – nuo tekstilės dizaino iki grafikos darbų, (video)instaliacijų ar baldų. – 2022 m. rugsėjo 21 d. startuosianti paroda atspindi ir žingsnis po žingsnio vykdytą procesą, ir projekte priimtą daugiadisciplininį požiūrį. Teigiama, kad norint interpretuoti ir išsaugoti modernizmo paveldą bei pritarti sudėtingai, dažnai ginčytinai istorijai, kuria jis grindžiamas, reikia bendrauti su bendruomenėmis, stiprinti lokalumo ir priklausymo jausmą, nagrinėjant tokias šiuolaikines problemas kaip tvarumas ar prieštaringi prisiminimai.

Renginys vyks anglų kalba.

Po atidarymo parodą bus galima aplankyti iki 19 val.

Vėliau – rugsėjo–spalio mėn. – parodos lankymo grafikas:

Antradieniais ir ketvirtadieniais – 17:00–18:00 val.

Šeštadieniais – 12:00–13:00 val.

Kuratoriai: LAURA SERRA ir MAXIME FOREST

Daugiau apie projektą: https://modernizmasateiciai.lt/portfolio-item/dizaino-vizualiuju-menu-modernizmo-interpretacijos/