(Grupė pilna!) Parodos „ARNO FUNK[CIONALIZMAS]“ ekskursija su kuratore ir knygos pristatymas

Arnas Funkas (Arno Funk) – vienas įdomiausių ir paslaptingiausių tarpukario Kauno architektų. Apie jo gyvenimą išliko mažai žinių, tačiau jo suprojektuoti pastatai pasakoja istorijas apie to meto Lietuvą, Kauną, jo vyksmą, gyventojus ir kasdienybę. Arno Funko architektūrai būdingas unikalus elegancijos ir funkcionalumo derinys. Jo projektuoti namai pasižymi geromis manieromis, patikimais fasadais, išpuoselėtais interjerais ir detalėmis. Pramoniniams pastatams jis suteikė elegancijos, o visuomeniniams objektams – orumo.

Paroda, skirta architekto kūrybai, eksponuojama jo 1932 metais projektuotame Adelės ir Pauliaus Galaunių name. Parodą sudaro keturios erdvės: Galaunių namas, interjero salonas, gyvenamųjų namų salė ir visuomeninių pastatų kabinetas. Per nuotraukas, archyvinę medžiagą, detales, projektus, užsakovų asmenybes ir išlikusią negausią biografinę medžiagą atskleidžiamas unikalus Arno Funko dėmesys kasdienės aplinkos grožiui ir funkcionalumui.

Renginio metu bus pristatoma knyga „ARNO FUNKcionalizmas. Architekto Arno Funko (1898–1957) gyvenimas ir kūryba“.

Renginys vyks anglų kalba.

Nespėjusius užsiregistruoti kviečiame į po konferencijos vyksiantį knygos pristatymą lietuvių kalba, kuris numatytas rugsėjo 29 d. (ketvirtadienį), 17.30 val.

Kuratorė MARIJA DRĖMAITĖ

Daugiau apie parodą: https://ciurlionis.lt/veikla/padaliniai/a-ir-p-galauniu-namai-muziejus/parodos/arno-funk-cionalizmas-1898-1957/